Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Bruder 02121	PRASA ROLUJĄCA CLAAS ROLLANT
Bruder 02121 PRASA ROLUJĄCA CLAAS ROLLANT
68,00 zł 55,28 zł
Szt.
BRUDER 02220 PRZYCZEPA DO BEL
BRUDER 02220 PRZYCZEPA DO BEL
74,00 zł 60,16 zł
Szt.
Zestaw lamp ostrzegawczych 6 elementów
Zestaw lamp ostrzegawczych 6 elementów
317,00 zł 257,72 zł
Szt.

Prosimy wybrać kategorię klikając na obrazek powyżej !

W tej kategorii przedstawiamy dostępne w naszym sklepie marki rozsiewaczy nawozów. Prosimy o wybór jednej z nich i przejście do bardziej szczegółowej podkategorii. Do wyboru na dzień dzisiejszy mamy siewniki Amazone , siewniki Demeter-variosem oraz siewniki Becker. W podkategoriach dostępne części do tych siewników. Zapraszamy do zakupów poprzez sklep internetowy. Towar spakujemy i wyślemy kurierem prosto do Państwa warsztatu lub gospodarstwa.

 

Życie na wsi nie jest najłatwiejsze. Zajęć jest dużo, często pracuje się długo a z wynagrodzeniem bywa różnie. Jednak rolnicy są coraz bardziej doceniani. Mechanizacja natomiast wypiera wysiłek człowieka. Powstają nowocześniejsze i większe maszyny, bardziej dokładne narzędzia które mają pomagać nam w codziennych obowiązkach czy też pracach polowych. Porozmawiajmy więc o pracach polowych. Nie ważne czy hodujemy wyłącznie zwierzęta czy produkujemy wyłącznie zboże. W każdym z tych przypadków konieczne jest odpowiednie uprawianie, siew, oraz pielęgnacja zbóż i innych roślin. Aby uzyskiwać wysoki plon, musimy zadbać o każdy element od samego początku. Jednak najważniejszy jest siew. To od niego zależy czy uzyskamy wysokie plony. Na rynku działa kilkanaście firm produkujących siewniki i urządzenia uprawne, zarówno małych jak i wielkich gabarytów. Naszym zadaniem natomiast jako firmy sprzedającej części do tych maszyn jest dopilnowanie aby rolnicy mogli pracować bez przeszkód i bez konieczności pokonywania ogromnych odległości do fabryk po uszkodzoną część. W naszym asortymencie znajdziecie części do siewników marki Amazone.

Jest to firma założona w 1883 przez Heinricha Dreyera. Zajmuje się ona produkcją maszyn do uprawy ziemi w tym siewników. W jej ofercie można znaleźć kilka bardzo dobrych modeli. Pierwszą konstrukcją jest D9. Jest to model zawieszany do średnich i małych gospodarstw. Można go stosować zarówno samego jak i w połączaniu z maszyną uprawową. Do wyboru mamy w nim redlice stopkowe WS lub redlice rolkowe RoTeC-Control. Dostępne szerokości to 2. 5, 3. 0, 3. 5, 4. 0, 6. 0. Producent umożliwia również zastosowanie szeregu modyfikacji dzięki któremu zwiększymy zbiornik czy szerokość roboczą. Kolejna propozycja to siewnik mechaniczny AD. Jest to model najczęściej wykorzystywany do pracy z bronami wirnikowymi. Wyjątkowo duże, napędowe koło ostrogowe zapewnia niezawodne dozowanie zboża także w najtrudniejszych warunkach pracy. Można go dostosować do wielkości gospodarstwa oraz jakości i warunków glebowych. Zestaw uprawowo-siewny CATAYA, składa się z brony wirnikowej KE lub kultywatora wirnikowego KX/KG i nabudowanego siewnika CATAYA 3000 SUPER. Jest przeznaczony do siewu po orce i w mulcz. Rozwiązaniem pneumatycznym natomiast jest AD-P. Jest on maszyną pracującą na sporych powierzchniach z bardzo dużą szybkością. Zbiornik mieści 850 l, lecz ma możliwość powiększenia do 1000 l. Jego wydajność jest na poziomie 3 ha/godz. Jednak to nie jest jedyna firma której części do siewników oferujemy.

Druga jest firma Becker. Która w 1997 została przejęta przez firmę Kongskilde Industries. Zajmowała się ona produkcją siewników i urządzeń do uprawy gleby. Siewniki tej marki były głównie do siewu kukurydzy. Są to maszyny pneumatyczne, najczęściej składane hydrauliczne. Są to niezawodne produkty które pracują w gospodarstwach po dziś dzień. Dlatego dbamy o to aby nasi klienci mieli wszystkie potrzebne części blisko i szybko. Dobre siewniki produkuje również ta firma która przejęła Beckera. Ma w swojej ofercie zarówno siewniki zaczepiane jak i ciągane, z przeznaczeniem zarówno do małych jak i dużych gospodarstw. Pierwszy rodzaj siewników jakie posiadają w sprzedaży to siewniki zawieszane. Mają trzy modele : FS Seeder, KONGSKILDE ECOLINE, KONGSKILDE ProfiLine. Kolejny rodzaj to pneumatyczne siewniki punktowe. Są to siewniki od 4 rzędów wzwyż. Dostępnych jest kilka modeli do wyboru. Różnią się one wielkością, zastosowaną techniką, wielkością zbiorników czy zastosowanymi typami ramy i podnośników. Każdy z nich różni się również zastosowanymi technologiami.
Kolejny typ siewników to siewniki nabudowane np. seria NCS 5100. Są to siewniki zbożowe, przystosowane do współpracy z wieloma narzędziami uprawowymi. Jak poprzednie modle tak i te można modyfikować w różne opcje, czy to większy zbiornik czy różne redlice. Bardzo ciekawym modelem tej firmy, do którego posiadamy w sprzedaży części jest VARIOSEM. Jest to pneumatyczny siewnik punktowy. Przystosowany do siewu buraków i warzyw. Zastosowano w nim redlice stopkowe, szybkosprzegłową belkę zawieszaną oraz przekładnie łańcuchową. Są dostępne trzy wersje sekcji wysiewających. Sekcja typu VM, przeznaczona do wysiewu nasion grubych, kukurydzy, grochu. Można ją zmodyfikować do wysiewu w mulcz. Drugi typ Sekcji to VR. Stosuje się ją do wysiewu nasion drobnych w bardzo precyzyjny sposób. Sekcja wyposażona jest w zgarniacze, których głębokość pracy można regulować w zależności od warunków glebowych. Kółko ugniatające w połączeniu z wałkiem strunowym gwarantuje bardzo dobre warunki do wschodów roślin. Są dwie wersje szerokości roboczej 3 i 4. 5 metra. Części do tych siewników znajdziecie w naszym sklepie. Nasi sprzedawcy służą pomocą i radą. Postaramy się dobrać wszystko aby byli państwo zadowoleni. Gwarantujemy, że części te są najwyższej jakości i będą działać bez problemów.

Rozmawiając o siewnikach warto jednak jeszcze wspomnieć jakie są najczęstsze usterki oraz co się najczęściej zużywa. Nie zapomnijmy również o konserwacji i dbaniu o swoją maszynę ponieważ to jest podstawą jej prawidłowego działania. W naszym sklepie znajdziecie produkty i środki przydatne do tego typu konserwacji. Jednak na czym polega taka konserwacja i na co warto zwrócić uwagę w trakcie jej wykonywania. Bardzo ważny okres jest jesienno-zimowy, kiedy to siewnik jest po okresie użytkowania, jednocześnie czeka na następny sezon. Po pierwsze w tym czasie powinien być on przechowywany w garażu czy wiacie aby nie działały na niego warunki atmosferyczne. Należy pamiętać że nie należy przechowywać go nie oczyszczonego. Jeśli chcemy usunąć z niego zabrudzenie i pozostałości ziemi wykorzystujemy do tego powietrze pod dużym ciśnieniem. Po drugie wykonujemy kompleksowe smarowanie maszyny, oczywiście zgodnie z instrukcją danego modelu. Sprawdzamy stan ogumienia. Sprawdzamy zużycie redlic, ponieważ redlice ze zużytymi stopkami nie zapewniają stałej głębokości siewu i wykonują szerokie dno bruzdy (nasiona przemieszczają się po dnie bruzdy i są nieprecyzyjnie przykrywane ziemią). Sprawdzamy czy tarcze wysiewające nie są rozkalibrowane. W siewnikach pneumatycznych sprawdzamy szczelność układu. Sprawdzić stopień zużycia kół zębatych i luzy łańcuchów napędowych. Zużyte koła zębate i wyciągnięte łańcuchy są przyczyną częstego ich spadania lub przeskakiwania. Przed dotarciem do łańcuchów należy najpierw zdemontować osłony. Jeśli łańcuchy są zabrudzone należy je wymyć, a następnie naoliwić. Po zakończeniu konserwacji należy ponownie zamontować osłony.


Sprawdzamy czy elementy ramy nie uległy uszkodzeniu, nie wystąpiły pęknięcia, odkształcenia, które mogły by niekorzystnie wpływać na jakość siewu. Pamiętajmy jednak aby wykonując wszelkie wymienione wyżej czynności, zwrócić uwagę na instrukcje obsługi siewnika, ponieważ, każdy jest inny a wykonując coś niewłaściwe możemy nieumyślnie go uszkodzić. Warto również pomyśleć o konserwacji elementów najbardziej narażonych na rdze, takich jak wałki, redlice itp. Co do używanego środka, to jest ich wiele i każdy musi sam zdecydować jaką metodę użyję. Sprawę konserwacji już poruszyliśmy, teraz pora na usterki które przytrafiają się najczęściej. Jeśli o tym mowa to w siewniku jak i każdym innym urządzeniu uprawowym może dość do uszkodzenia czy to redlic, czy wałów, czy innych elementów które mają kontakty z glebą. Jak to się dzieje ? Wystarczy chwila nieuwagi i już. Możemy trafić na większy kamień, wystający pniak czy inny sporych rozmiarów element. Powoduje to przy sporej prędkości dochodzi to tego, że stal ustępuje, powstanie wtedy pękniecie, czy skrzywienie danego elementu. Skutkuje to tym, że dany element musimy wymienić. To bywa najczęstszą usterką. Nie zapominajmy również o zużyciu sprzętu. Wszelkiego rodzaju przekładnie i tryby z czasem się wycierają, zużywają co powoduje że nie działają jak powinny a siewnika albo nie działa w ogóle albo działa niepoprawnie. Jeśli mamy siewnik pneumatyczny to zdarzają się uszkodzenia układu pneumatycznego czy pompy co skutkuje nieprawidłowym siewem. Bywa też tak że uszkodzi się układ hydrauliczny. Wtedy siewnik albo nie podnosi danej sekcji lub nie możemy podnosić znaczników. Uszkodzenia te mogą być nieszczelnością układu lub awaria pompy lub rozdzielacza hydraulicznego. Warto więc regularnie sprawdzać jej stan i ewentualne wycieki. Awarii może też ulec komputer sterujący całym całym urządzeniem. Wtedy niestety nie obędzie się bez wizyty fachowca który wymieni urządzenie na nowe lub za pomocą programu zresetuje urządzenie. Podsumowując jak każde urządzenia tak i siewnik nie jest nie zniszczalny, ulega awarią i uszkodzeniom. Można je ograniczyć odpowiednio go użytkując oraz wykonując przeglądy co sezon, które pozwolą na szybsze wykrycie usterki. Wymieniając jednak części nie oszczędzajmy na nich zbyt wiele i nie stosujmy takich z niepewnych źródeł, ponieważ może to narazić nas na niechciane koszty lub poważne uszkodzenie sprzętu. Zapraszamy więc do naszego sklepu gdzie kupicie tylko dobre części w rozsądnych cenach.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl