Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Odmiennym typem kosiarek rotacyjnych, są kosiarki bijakowe. Urządzenia przeznaczone są do prac związanych z utrzymaniem infrastruktury komunalnej, zieleni miejskiej oraz w sadach i rolnictwie. Do czego wykorzystuje się maszyny, odpowiedź jest bardzo prosta koszenie i rozdrabniane chwastów, traw nieużytkach, poboczach dróg oraz co ciekawe do rozdrabniania obciętych cienkich gałęzi. Co jest odpowiedzialne na tak dużą wielozadaniowość? System, w którym bijaki są zaostrzoną masą wirującą na wale tnącym. Kosiarki bijakowe mają też bardzo istotne zastosowanie przy niszczeniu resztek pozostałych na polach po uprawie kukurydzy albo tytoniu. Maszyny są wielofunkcyjne koszą oraz jednocześnie rozdrabniają skoszony materiał, rozkładając go równo po całej skoszonej powierzchni, co pozwala na uzyskanie naturalnego pokosu, mineralizację resztek roślinnych i ponowne wprowadzenie ich do gleby.

Działanie? Warto rozpocząć od tego, że częścią tnącą są bijaki, które umieszczone się na wale tnącym. Bijaków w kosiarce jest kilkanaście lub kilkadziesiąt, w zależności od wielkości kosiarki i charakteryzują się one kształtem podobnym do litery „L” bądź „T”. Zamontowane ostrza obracają się w płaszczyźnie pionowej. Maszyna pracuje na bardzo wysokich obrotach, które dochodzą do 3000 na minutę. Kosiarka bijakowa może być napędzana w sposób mechaniczny za pomocą wałka odbioru mocy WOM bądź hydraulicznie, gdy ma zamontowany silnik hydrauliczny. Ten system koszenia wykorzystywany jest w maszynie rolniczej zwanej bijakowym ścinaczem zielonek. Młotki zastosowane w urządzeniu są odporne na ścieranie, części te pozwalają nie tylko na ścinanie trawy, lecz także roślin grubszych i twardszych.
Kosiarki bijakowe oferuje przedsiębiorstwo Pronar, w ofercie można spotkać np. Kosiarki bijakowe tylno-boczne PRONAR BBK oraz PRONAR BBK M, a także Kosiarki bijakowe tylno-czołowe PRONAR BK
Zainteresowanie sprzętem jest duże, warto rozpatrzyć różnice pomiędzy urządzeniami. Kosiarki bijakowe tylno-czołowe mają szerokie zastosowanie, wykorzystywane są podczas prac przy koszeniu trawy, ścinaniu chwastów, rozdrabnianiu gałęzi o średnicy do 10cm, karczowaniu zarośli a także niszczenia resztek łodyg po uprawach.
Co ciekawe, urządzenia te mogą być zaczepiane na wysięgniku, na przednim lub tylnym TUZ ciągnika. Napęd z wałka WOM ciągnika przenoszony jest wałem przegubowo-teleskopowym ze sprzęgłem jednokierunkowym na przekładnie kątową i dalej na przekładnię pasową, pełni ona rolę sprzęgła przeciążeniowego. W kolejnym etapie napęd przekazywany jest na wał roboczy (rura stalowa o średnicy od 133 do 160mm) wyposażony w spiralnie rozłożone noże bijakowe. Wał roboczy jest łożyskowany na łożyskach baryłkowych. Noże bijakowe są elementami o bardzo dużej wytrzymałości.
Firma udostępnia szerokości robocze maszyn w zakresie od 1, 1 do 2, 5 m. Sprzęt oczywiście oferuje regulację wysokości koszenia, funkcję ten umożliwia zastosowany w urządzeniu wał kopiujący.

NÓŻ BIJAKOWY SZER-70 WYS-75 CIĘŻKI SAMASZ MINB-359-011 [ZKS170-SM]

NÓŻ BIJAKOWY  SZER-70  WYS-75  CIĘŻKI  SAMASZ MINB-359-011  [ZKS170-SM]

Kod produktu: ZKS170-SM

NÓŻ BIJAKOWY SZER-70 WYS-75 CIĘŻKI SAMASZ MINB-359-011 [ZKS170-SM]

Dostępność: dostępne natychmiast

Cena brutto: 37,82 zł (netto: 30,75 zł )
Szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl